piątek, 11 października 2013

lekcja małżeńska

Zbieżność osób i zdarzeń jest przypadkowa.
Nie ma co udawać, że jest tylko wspaniale, nie kłócimy się, nie sprzeczamy, nie ranimy. Niestety im bardziej kogoś kochasz tym bardziej pewne jest, że potrafisz go skrzywdzić. Bo jeśli Ci na kimś nie zależy to nie obchodzi cię co on powie, jak zareaguje lub czy powiesz coś co go zaboli. A słowa bolą czasem bardziej niż czyny. Czasem są burze z piorunami – szybkie gwałtowne, krótkie ze słońcem zaraz po. Czasem cisza przed burzą, a innym razem tylko grzmoty, deszcz i jakoś tak inaczej pachnie.

Najważniejsze jest jednak to by przeprosić, porozmawiać, wyjaśnić, a nade wszystko postanowić i wdrożyć w życie poprawę. I nie piszcie smsów „u nas idealnie” i komentarzy „ co się stało? jak on mógł, jak ona mogła?” Zobaczcie czy kiedy u Was jest burza to wyciągacie wnioski by być lepiej przygotowani na następną i nie dopuścić do huraganu, który sieje całkowite zniszczenie. Bo chyba można powiedzieć, że każda burza jest potrzebna – wszak oczyszcza powietrze. Czasem też przyda się nadprogramowa randka małżeńska, ale o tym innym razem. 

9 komentarzy:

 1. http://www.youtube.com/watch?v=mB_0LZ5qCWY :) tam po refrenie powinna być * z dopiskiem "zawsze, nawet w trakcie burzy i huraganu"

  OdpowiedzUsuń
 2. Ojjj my z Michałem czasem ostro się kłócimy, ale później się mocno przepraszamy :)) Takie mamy charaktery, że musimy się posprzeczać, ale w sumie udane z nas małżeństwo :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Randka małżeńska... Jak tu wierzyć w takie cuda, kiedy widzisz własnych Rodziców...

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie powiem, że miło czyta się o kłótniach, ale tak normalnie, a już bardzo przyjemnie czyta się o wszelkiej pracy w związku, nie wspominając o randkach małżeńskich. :)
  Ja, czytając inne blogi czułam się jak kosmitka. Wszystko tacy szczęśliwi, żadnych kłótni, żadnych nieporozumień, a u mnie czasami takie burze, że buty A. lądują na klatce... Teraz zupełnie inaczej na wszystko patrzę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Najlepsze po każdej burzy jest godzenie ...w końcu przeszkody są od tego aby je pokonywać !

  OdpowiedzUsuń